Hogyan működik a napelem?
A napelem, nevéből adódóan a napenergia elektromos árammá történő alakítására szolgál (inverteren keresztül).
A tendenciákat figyelve azt látjuk, hogy napjainkban ez a technológia egyre inkább terjed, így a beszerzési-telepítési árak folyamatosan csökkennek, emiatt érdemes komolyan fontolóra venni a napelem telepítését, hiszen a költéségek megtérülése egyre gyorsabb.
Miért éri meg?
Egy ilyen berendezés 25-30 évre tökéletes működést biztosít, így egyszeri kiadással erre az intervallumra akár el is köszönhet a villanyszámlától.
Működése a telepítést követően önellátó, karbantartást minimálisan igényel, ráadásul széles skálán mozog a teljesítménye. Lehet alacsony energiát termelő, de akár több KWh teljesítményű is (természetesen befolyásoló tényező a napsütés milyensége).
Egy napelemes berendezés három részből áll: maga a napelem, annak tartója, mely időtálló anyagból készül, valamnint az inverter, hogy az elemeket az optimális működési tartományra vezérelje, ezzel maximalizálni a körülményekhez képest a termelést.
Nem mellesleg környezetkímélő megoldás az energia előállításához, ráadásul amennyiben túltermelése van, úgy törvényi szabályozások keretein belül a fennmaradó áram bevezethető a közhálózatba.
Megújuló energiákat tömegesen lehetne használni, s így az emberiség elbúcsúzhatna a sokak irányába félelmet keltő atomerőművektől, valamint a felettébb környezetszennyező egyéb fűtésű reaktoroktól.
Kezdje Ön is a megújuló korszakot!
További információkat találhat honlapunkon.